Skip to content
۸

دوره انتظار

 

[مهاجرین] اگر زمان به عقب برمی گشت، در دوره انتظار -از اسسمنت تا پرواز- چه کارهایی را بیشتر انجام می دادید یا از انجام چه کارهایی اجتناب می کردید؟ … اموری که می توانست سرعت پیشرفت شما را بیشتر کند.

شما که هم اکنون در دوره انتظار به سر می برید، چه توصیه ای برای دیگران دارید؟

لطفا پاسخ خود را در قسمت نظرات ذکر کنید.

 

 1. سهیل
  آذر ۲ ۱۳۹۰

  زبان، زبان و زبان

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 5 Thumb down 0

  پاسخ دادن
 2. آذر ۲ ۱۳۹۰

  زبان زبان و بازم زبان

  Thumb up 3 Thumb down 0

  پاسخ دادن
 3. آذر ۳ ۱۳۹۰

  مغرور نمره آیلتس نشوید. زبان امتحان با زبان کوچه وبازار فرق دارد. خواندن زبان برای زندگی در استرالیا بعد از لاج شروع می شود وتا روز پرواز ادامه دارد. زندگی در دوران انتظار سخت است وحد تحمل زوج ها و حتی مجرد ها پایین می آید. همه چیز به نظر زشت می رسد. هدف آرمان می شود وفشار روانی واسترس زیاد خواهد بود. دوستان زیادی پیدا کنید وحرف زدن در شرایط واقعی را تمرین کنید. کاری کنید که حتی بتوانید به انگلیسی فکر کنید.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 4 Thumb down 0

  پاسخ دادن
  • آرش
   آذر ۳ ۱۳۹۰

   توصیه هاى بسیار مفیدى بود. ممنون. مخصوصا بحث فشار روانى که آدم رو از پا میندازه.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ دادن
 4. آذر ۸ ۱۳۹۰

  نظر من هم با نظراتی که تا اینجا بقیه دوستان گفته اند مشترک هست. اولاً همونطور که گفتی، این دوره، دوره انتظار هست و به عقیده من چیزی که میتونه این انتظار رو کشنده و عذاب آور بکنه، اینه که دست روی دست گذاشت و همه زندگی رو تعطیل کرد و منتظر ویزا بود. باید به کار و زندگی روزمره ادامه داد و خیلی روی این دوره فوکوس نکرد. من خودم این کار رو کردم و برای همین بهم سخت نگذشت. اما در کنار اون، اگر الان بر میگشتم و توی اون دوره قرار میگرفتم، از خیلی از کارها و گرفتاریهام، هر چند که ممکن بود به قیمت درآمد کمتر و هزینه بیشتر تموم بشه، میزدم و میرفتم دنبال زبان و بازهم همونطور که علی گفت، نه زبانی که برای آیلتس باشه. زبانی که به درد مکالمه بخوره. لهجه استرالیایی چیزی هست که بعد از مدتی برات عادی میشه اما توانایی مکالمه بحث دیگه ای هست. از زبان غافل نشید که به قول یکی از دوستان کلید طلایی حل مشکلات در اینجا زبانه!

  Thumb up 3 Thumb down 0

  پاسخ دادن
  • آرش
   آذر ۱۰ ۱۳۹۰

   کاملا موافقم. شما هر چقدر اینجا روی مهارتهای مورد نیاز کشور تمرکز کنید، بعد از اقامت، زودتر به بازار کار جذب می شین و در نتیجه ضرر و زیان درآمد کمتر داخل ایران در مدت کوتاهی جبران میشه.
   من به شخصه ساعت کار رو کم کردم و نصف هفته رو گذاشتم برای زبان و ACCA (انجمن حسابداران رسمی انگلستان) – که اون طرف به دردم بخوره.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ دادن
 5. هستی
  آذر ۹ ۱۳۹۰

  من راستش آدم بر گشتن به عقب نیستم. اصلا نمیدونم چی کار میکردم! احتمالا فقط انتظار میکشیدم و انتظار میکشیدم! نمیشه گفت. مخصوصا وقتی که هنوز نتیجه برات معلوم نیست. خیلی دشوار خواهد بود. به نظرم تصور کن تمام لحظه هایی که اینجا خواهی بود رو. من به قدرت تصور اعتقاد دارم. این کمک میکنه که نتیجه برات سریع تر برسه! لحظه های خوب رو تصور کن و بهشون ایمان بیار. زبان مهمه. اما من اعتقاد شخصی ام اینه که پیشرفت زبان اونقدرها سریع نخواهد بود در ایران. خیلی سخته در ایران بتونی زبانت رو اونقدر که لازم هست پیشرفت بدی هرچقدر هم که کار کنی. در مورد زبان چیزی که مثل معجزه پیشرفت میده آدم رو در ارتباط نبودن با ایرانی ها هست. چیزی که ایرانی ها معمولا رعایت نمیکنن و زبانشون در مدت زمان خیلی زیادی که اینجا هستن خیلی هم تغییر نمیکنه. من اگر بخوام فقط و فقط و فقط یک توصیه به مهاجرین بکنم این هست که ارتباطشون رو با ایرانی ها به حداقل برسونن حداقل برای سال اول و دوم و تا اونجایی که میشه از فارسی صحبت کردن اجتناب کنن. البته این تجربه شخصی من هست. خیلی ها هم هستن که اینجا میان و زبانشون خیلی خیلی کند پیشرفت میکنه و مشکلی هم ندارن.
  به هر حال خلاصه کلام اینکه من واقعا فکر نمیکنم غیر از تصور همه چیزهای خوبی که انتظارت رو میکشه کار بهتری بشه توی این دوران که خیلی هم مشکله انجام داد.

  Thumb up 3 Thumb down 0

  پاسخ دادن
  • آرش
   آذر ۱۰ ۱۳۹۰

   در مورد پیشرفت زبان فکر کنم اگر ۶ ماه آخر -به شرطی که حدودا مشخص باشه- فقط باید وقت گذاشت روی دوره های فشرده زبان.
   مثلا کلاسهای فشرده رسپینا تاک برای مکالمه خیلی مفیده. ۵ روز در هفته و روزی ۵ ساعت.

   Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 5 Thumb down 0

   پاسخ دادن

ارسال نظر

(required)
(required)

Note: HTML is allowed. Your email address will never be published.

اشترک در نظر